Food Recenze

Restaurace Prosecco - gastronomická hvězda ze sídliště

24. října 2009 v 15:48 | Aňa
Rozhodně nebývá zvykem hledat dobrou restauraci na městské periferii - naopak většinou platí, že čím blíže ocasu Václavova koně, popřípadě věžím Staroměstské radnice, tím je šance na chutnou krmi větší. Výjimkou potvrzující pravidlo je restaurace Prosecco na pražském Proseccu - é, Proseku, -, téměř ztracená v bloku nových kancelářských budov, v sousedství ošklivého obchodního centra a paneláků. Zrak všem centrofilním Pražanům zde nevytírá nikdo jiný než bývalý šéfkuchař Flambée a kapitán národního týmu kuchařů a cukrářů ČR Dušan Jakubec.

Running Sushi

5. května 2009 v 12:10 | Nevěsta
Running sushi, tedy cosi jako běžící či utíkající, nebo dokonce zdrhající sushi funguje v posledním patře OC Palladium už nějaký ten čas - pod názvem Makakiko Asia and Sushi Restaurant. Přestože mám sushi moc ráda, donedávna jsem se tam nedostala - poslední dvě šance překazil M. se sugestivní námitkou, že tam jistě nemají víno. Až po překonání tohoto podivuhodného předsudku a zjištění, že zde víno samozřejmě mají (a slušné k tomu), podařilo se mi to utíkající sushi konečně dohnat.

Zdroj: http://www.makakiko.cz/czphotos.php

Café Imperial Zdeňka Pohlreicha

10. dubna 2009 v 18:41 | Nevěsta
Drsňák z TV pořadu se proslavil především svým angažmá v rekonstruované modernistické restauraci Café Imperial. Překrásný prostor s vysokým stropem byl dříve sympatickou, dokonce levnou kavárnou, dnes už méně majetným hostům odzvonilo. Přijde si však na své gurmán?

Trattoria Cicala

22. prosince 2008 v 11:57 | Erbenova Nevěsta
Jako každý rok, i letos jsme se sešli s rodinnými přáteli k předvánoční popitce a především hodování. Dlouhá léta nás hostil penzion Diana s vynikající zvěřinou, ale kouzlo se nějak vytratilo a tak teď už druhý rok zkoušíme, co nám kde uvaří na blind. Volba padla na trattorii Cicala, rodinnou italskou restauraci v Žitné ulici, která letos obsadila druhé místo v Maurerově Grand restaurantu v kategorii jídlo. A to přinejmenším o něčem svědčí. Z jediné stručné recenze vyplývalo pouze to, že tu dobře a tradičně vaří a že se sem z poněkud nepochopitelných stahují hollywoodské hvězdy, jsou-li zrovna v Praze. Těžko říct, jak se o maličkém nenápadném podniku dozvěděl takový Johnny Depp, Morgan Freeman, Bruce Willis atp. Vyfotit se ale nechali, a tak je jejich volba nezpochybnitelná. Co je dobré pro Deppa, je dobré i pro mě, řeknete si....

La Veranda

5. prosince 2008 v 11:10 | Erbenova Nevěsta
Restaurace La Veranda sice leží v samém centru Starého města, sotva pár kroků od Pařížské ulice a hned vedle starobylého kostela svatého Ducha, ale poutník ji trefí buďto náhodou při procházce, nebo blouděním či vybaven mapou. Ulička Elišky Krásnohorské záhadně mizí, propadá se kamsi do výdutí časoprostoru a Veranda takto nenápadně splývá s ní. Samotný podnik je příjemně zařízen tmavým nábytkem a barevnými tapiseriemi a polštáři, stylově působí trochu nevýrazně, zato útulně a domácky. Seděli jsme v horní části, kde se nekouří, jen společnost šestnácti Američanů tam měla večeři. Až na tento dočasný hlukový kolaps bylo prostředí příjemné... a to jsme ještě netušili, jak pěkně se večer vyvine.

 
 

Reklama