Bezmasé a jiné

Gnocchi zapečené s rajčaty, špenátem a mascarpone

9. dubna 2010 v 17:25 | Aňa
Když jsem se zhruba před pěti lety poprvé opatrně postavila k plotně, překonávala jsem krom obvyklých překážek začátečníka i problémy se zásobováním. Nestačilo jen odhalit, co že je to mascarpone, ale také ho bylo třeba zakoupit - ale kde? Baby špenát, který se dá krásně spařit jen horkou vodou, nebyl k dostání. A rajčata byla stejně tehdy jako dnes vodnatá a bez chuti. A to vůbec nemluvím o exotikách jako je ořechový olej, rybí omáčka, čerstvé slávky, předpřipravený rybí vývar, dýně nebo pro cheesecake nezbytný sýr Philadelphia. Tím vším chci říct jen to, že i když v Čechách pořád nedostanu némlich to samé jako na západě, o hodně se to zlepšilo. Můžu tak např. v Bille snadno pořídit ingredience na tento recept, aniž bych si ušoupala nožičky jako před těmi pěti lety... 

Brambory pečené na sádle (s aromatickými sýry a uzeným masem)

10. června 2009 v 17:11 | Aňa
Zatím jen recept. Dvě až tři porce. For a cheese-a-holic.

Chřest s holandskou omáčkou

10. dubna 2009 v 17:45 | Nevěsta
Chřest - do žaludku pěst? Ale kdeže. Spíš Komu se chřestí - tomu se štěstí. Chřest je prostě bezvadná věc: nejen že je jedním z prvních poslů jara, ale chutná skvěle a připravuje se víc než jednoduše. Pomalá kuchyně ale rychlost ve svém repertoiru nemá, takže jsme si to zkomplikovali domácí holandskou omáčkou. Její příprava netrvá dlouho, ale zato je složitá. Spojení čerstvého křupavého chřestu s lahodnou žloutkovo-máslovou pochoutkou je ovšem šťastná jako jaro samo.

Italské risotto s červeným vínem, sušenými rajčaty a hovězími nudličkami

12. prosince 2008 v 12:19 | Aňa
Risotto je považováno za vysokou školu kuchařskou. Stává se sice čím dál méně, že by vám v pizzerii pod názvem risotto přinesli ulepenou basmati s ubohými kousky hrášku a mrkve (naposled loni v restauraci Barbar!), ale stejně jako by ho zdejší kuchaří tak nějak neuměli. Už léta nabízí různá risotta třeba pizzeria Donna či Gusto, v dražších italských restauracích často figurují jako přílohy k rybě, konzistence bývá ucházející, ale chuť mdlá, nedokořeněná, nudná. Co činit? Udělat si risotto doma s pomocí RAJČATOVÉHO TRIKU a zajistit si tak lístek přímo do rýžového nebe.

Lehká omeleta s houbami

2. listopadu 2008 v 19:01 | Erbenova Nevěsta
Suroviny jsou na jednu omeletu do středně velké pánve - postačí to buďto jednomu jako lehká večeře, anebo bude sloužit - pozor, děláno nadvakrát! - jako entrée bohatší hostiny pro čtyři přátelé. Omeleta je lehoučká a voňavá po houbách a kmínu.
 
 

Reklama