Duben 2010

Pečená kachní prsa se šťouchanými bramborami a medovým červeným zelím

28. dubna 2010 v 11:25 | Aňa |  Maso
Kachnu miluju. Když se občas dostanu do přilehlého čínského bistra, dávám si takřka vždy proslulou M14, to jest kachnu sedmi vůní. Chutná mi i česká vcelku pečená a v lepší restauraci mě vždycky uchvacovala kachní prsa pečená sotva do stupně rare. Nikdy jsem se je neodvážila napodobit doma. Jednak jsem na ně v obchodech příliš nenarážela, jednak jsem měla obavy z vysušeného masa bez chuti a bez šťávy. Nakonec jsem to riskla a výsledek potěšil. Jen se musí trochu víc hýbat s čudlíky na troubě. Nic víc.
kachniprsa2

Gnocchi zapečené s rajčaty, špenátem a mascarpone

9. dubna 2010 v 17:25 | Aňa |  Bezmasé a jiné
Když jsem se zhruba před pěti lety poprvé opatrně postavila k plotně, překonávala jsem krom obvyklých překážek začátečníka i problémy se zásobováním. Nestačilo jen odhalit, co že je to mascarpone, ale také ho bylo třeba zakoupit - ale kde? Baby špenát, který se dá krásně spařit jen horkou vodou, nebyl k dostání. A rajčata byla stejně tehdy jako dnes vodnatá a bez chuti. A to vůbec nemluvím o exotikách jako je ořechový olej, rybí omáčka, čerstvé slávky, předpřipravený rybí vývar, dýně nebo pro cheesecake nezbytný sýr Philadelphia. Tím vším chci říct jen to, že i když v Čechách pořád nedostanu némlich to samé jako na západě, o hodně se to zlepšilo. Můžu tak např. v Bille snadno pořídit ingredience na tento recept, aniž bych si ušoupala nožičky jako před těmi pěti lety... 

Žloutkové věnečky

2. dubna 2010 v 11:53 | Aňa |  Sladké
Recept pochází z Apetitu. Inovací v něm není ani za mák, ale je popsán podrobněji než v původní předloze - především proto, že jsem při věnečkové tvorbě narazila na pár obtíží. Vkládám pro sebe, abych si to pamatovala, a pro ostatní, protože jsou to opravdu ty nejlepší, nejpoctivější, nejchutnější věnečky, co znám (teda krom těch od mojí babičky, že).

věnečky