Říjen 2009

Marcipánovo-jablečné knedlíčky z listového těsta podle Dušana Jakubce

30. října 2009 v 11:04 | Aňa |  Sladké
Restaurace Prosecco a její executive chef Dušan Jakubec jdou s dobou a svůj skvělý podnik propagují na i Facebooku. Kromě lákavých fotek a anotací chystaných degustačních akcí umísťují na svou stránku i oblíbené recepty. Malým skvostem jsou marcipánovo-jablečné knedlíčky s mascarpone sabayonem. Na sabayon jsem si netroufla, ale zkusila jsem marcipánové knedlíčky - podomácku, hruběji, ale s kouzelně lahodným výsledkem. Snad šéf dovolí, když sem vypíšu výsledek a uchovám si ho tak pro časy pozdější. Recept je jednoduchý a dostane každou návštěvu na kolena.

Pečené citrónové kuře podle Julie Child

26. října 2009 v 13:20 | Aňa |  Maso
Ano, byla jsem na filmu Julie and Julia. O paní Childové, která "naučila Američany vařit", jsem se doslechla i dřív, ale nikdy mě nenapadlo si ji blíž vyhledat. Což se shlédnutím zmíněného filmu změnilo a teď bych se stejně jako hrdinka Julie Powell její francouzskou kuchařkou nejraději "provařila" skrz naskrz. Začala jsem skromně pečeným kuřetem, a výsledek nadmíru překvapil - maso bylo úžasně křehké, šťavnaté a dokonale ovoněné citrónem a bylinkami. Julie, díky.


Restaurace Prosecco - gastronomická hvězda ze sídliště

24. října 2009 v 15:48 | Aňa |  Food Recenze
Rozhodně nebývá zvykem hledat dobrou restauraci na městské periferii - naopak většinou platí, že čím blíže ocasu Václavova koně, popřípadě věžím Staroměstské radnice, tím je šance na chutnou krmi větší. Výjimkou potvrzující pravidlo je restaurace Prosecco na pražském Proseccu - é, Proseku, -, téměř ztracená v bloku nových kancelářských budov, v sousedství ošklivého obchodního centra a paneláků. Zrak všem centrofilním Pražanům zde nevytírá nikdo jiný než bývalý šéfkuchař Flambée a kapitán národního týmu kuchařů a cukrářů ČR Dušan Jakubec.

Jehněčí kýta s aromatickou krustou

10. října 2009 v 15:26 | Aňa |  Maso
K jehněčímu se obyčejný smrtelník dostane málokdy. Mně kýtu přihrála má milá maminka, už nějaký čas testující rozličné dary země v kvalitě bio. Vedle cibule, brambor a mrkve tak náhodou získala i půlku bio jehněte, z něhož mi byla přidělena krásná dvouapůlkilová kýta i s kostí. Výsledkem je křehká voňavá pečeně se sladkokyselou bylinkovou krustou, doplněná ladícím průvodcem - pečeným česnekem.


Kančí guláš na víně

5. října 2009 v 10:24 | Aňa |  Maso
Píšíc titulek tohoto příspěvku, říkám si najednou, jestli náhodou není "guláš na víně" protimluv. Jo kýta na víně, to by znělo líp, a maso z kýty ostatně používám, ale pečeně z toho nebude, jen - guláš. Na víně. Ále co už...
Navzdory nejmenovanému Václavovi M., který bezvěrecky předpovídal fiasko mému prvnímu pokusu o kančí guláš, se jídlo podařilo do mrtě. Voňavé, hutné, silné, jak má zvěřina být. Nejmenovanému tento recept věnuji. Nechť ti je, Václave, důkazem, že s akurátním předpisem jde dělat vše, a to i napoprvé.