Květen 2009

Mořská rybí polévka URL

29. května 2009 v 14:22 | Nevěsta |  Ryby
Kolik vodních národů, tolik rybích polévek. U nás byla dlouho nejobyklejší česká vánoční z kapra s jikrami a mlíčím, ale později jsme si oblíbili i nasládlou severskou variantu, milujeme bouillabaissu a úžasně aromatickou řeckou kakaviu. Tento předpis je směsí různých triků a fíglů, která si z ochutnaných polévek bere to nejlepší, a povyšuje je na URL: Univerzální Rybí Labuž. Snobové a nenažranci též mohou psát po francouzsku "La Bouche": Tlama!

Quiche s lososem a pórkem

19. května 2009 v 12:38 | Aňa |  Slané pečivo a quiche
Není větší potěšení / než mít místo v břiše / na tři (... nebo čtyři) kousky / francouzského quiche! Doporučuji zpívat na nápěv známého songu z Limonádového Joea "Není větší potěšení pro ortodoxního lumpa" v nezapomenutelném podání Miloše Kopeckého. Předkládaný quiche je také nezapomenutelný, a hlavně: velmi, ale opravdu velmi snadný.


Bakewell Tart alias nejtradičnější britský koláč

6. května 2009 v 11:30 | Aňa |  Sladké
"Bake well" znamená "péct dobře", nebo též "upečeno dobře". Když se koláč Bakewell přímo takto jmenuje, lze se domnívat, že jeho název je jakousi svodkou potěšených komentářů všech hospodyněk z britských ostrovů, které tuto pochutinu vytáhly z trouby. (Ale ve skutečnosti název pochází od stejnojmenného městečka v srdci Derbyshiru.) K jeho vzniku se traduje historka o kuchařce, která dělala moučník plněný mandlemi a sladkým ovocem, ale v roztržitosti zapomněla koláč naplnit. V záchvatu geniality tedy navrstvila vše nahoru - a hle, ono se to baked well! Co "well" - - deliciously!Running Sushi

5. května 2009 v 12:10 | Nevěsta |  Food Recenze
Running sushi, tedy cosi jako běžící či utíkající, nebo dokonce zdrhající sushi funguje v posledním patře OC Palladium už nějaký ten čas - pod názvem Makakiko Asia and Sushi Restaurant. Přestože mám sushi moc ráda, donedávna jsem se tam nedostala - poslední dvě šance překazil M. se sugestivní námitkou, že tam jistě nemají víno. Až po překonání tohoto podivuhodného předsudku a zjištění, že zde víno samozřejmě mají (a slušné k tomu), podařilo se mi to utíkající sushi konečně dohnat.

Zdroj: http://www.makakiko.cz/czphotos.php