Duben 2009

Café Imperial Zdeňka Pohlreicha

10. dubna 2009 v 18:41 | Nevěsta |  Food Recenze
Drsňák z TV pořadu se proslavil především svým angažmá v rekonstruované modernistické restauraci Café Imperial. Překrásný prostor s vysokým stropem byl dříve sympatickou, dokonce levnou kavárnou, dnes už méně majetným hostům odzvonilo. Přijde si však na své gurmán?

Chřest s holandskou omáčkou

10. dubna 2009 v 17:45 | Nevěsta |  Bezmasé a jiné
Chřest - do žaludku pěst? Ale kdeže. Spíš Komu se chřestí - tomu se štěstí. Chřest je prostě bezvadná věc: nejen že je jedním z prvních poslů jara, ale chutná skvěle a připravuje se víc než jednoduše. Pomalá kuchyně ale rychlost ve svém repertoiru nemá, takže jsme si to zkomplikovali domácí holandskou omáčkou. Její příprava netrvá dlouho, ale zato je složitá. Spojení čerstvého křupavého chřestu s lahodnou žloutkovo-máslovou pochoutkou je ovšem šťastná jako jaro samo.

Plněná rajčata na řecký způsob

8. dubna 2009 v 14:36 | Aňa |  Maso
Kdo byl alespoň jednou v Řecku, chce se tam po celý zbytek života zase hodně rychle vrátit - a to nejen kvůli tyrkysovému moři a bělostným plážím, ale především kvůli jejich božské, dokonalé a geniálně jednoduché kuchyni. Řekové rádi vaří z absolutně čerstvých domácích přísad, jsou mlsní, na tuk příliš nehledí a rozhodně nezávodí s časem. Každému správnému řeckému jídlu trvá aspoň dvě hodiny, než zavoní na stole..., ale když už tam jednou je, námahy není možné litovat. Ostatně, Řekové se v kuchyni neradi předřou, takže příprava jídla sice trvá, ale vše za vás udělá sporák a trouba. Stejně jako v případě rajčat plněných mletým masem s rýží.